יום רביעי, 2 ביוני 2021

הילולת רבי יחיאל מיכל מנמירוב הי"ד כ' בסיון

 ישיבת נעשה וניסע בעיר הקודש אומן ממשיכים בהפצת האור גם במדינת אוקראינה השטופה בדם ישראל בגזירות פראות והשואה האיומה. 

תלמידי הישיבה והאברכים מתגוררים בימים אלו סמוך לציון רבנו נחמן ויוצאים לפקוד את קברי הצדיקים ואת בתי העלמין של הקדושים, פוגשים את שרידי היהודים שעדיין חיים באוקראינה ומידי פעם נחשפים ליהודים שלא יודעים שהם יהודים, כמותם יש רבבות ברחבי המדינה. 

לפיכך החברים באומן מדפיסים ספרי רבי נחמן ברוסית ואוקראינית ובימים אלו רוכשים טנדר ננח עם הגברה כדי למשוך לאומן וליהדות את היהודים האבודים כאן, ובעזרת השם יעשו ויסעו בכל מדינות אירופה להפיץ את הבשורה של רבי נחמן בשמחה וריקודים.

אמש בכ' בסיון נסענו לעיר נמיערוב, עיר הולדתו של רבי נתן, לפקוד את קברו של הצדיק רבי יחיאל מיכל מנימרוב, הקבור בבית עלמין עתיק, בקבר אחים ביחד עם 3,000 קדושים שנטבחו בפראות תח , כ בסיון. 

משך הנסיעה מאומן כשעתיים לנעמירוב, נכנסים לעיר, ודרך רחוב צר מגיעים לחנייה של מוסך , מאחוריו יש שטח פורה בעצים וצמחייה ונהר זורם, שם בית העלמין היהודי העתיק, עדיין נשארו מצבות שלא הושחתו , ניתן לראות מצבות בחצר הבית של בעל המוסך... על גבעה ישנו ציון של קבר האחים, שם גם קבור רבי יחיאל מיכל. 

נעיצת סיכה מיקום לציון

https://maps.app.goo.gl/5CH3idDQKqHLWUTW9

החברים הדפיסו לפני הנסיעה מספר דפים של נוסח אל מלא רחמים מיוחד ליום כ בסיון , תפילה מאוד מרגשת וחדה. אמרנו סליחות תיקון כללי וקדיש. ההתרגשות הייתה עצומה. 

בזמן שחלק מהחברים ירדו לנהר, הגיעו לגבעה שני מקומיים יהודים שהתרגשו לראות חסידים, ובמשך חצי שעה התחזקו איתנו שרו ורקדו , לאחר מיכן הגיעו לטנדר להניח תפילין.

אחד מהיהודים ביקש שנארגן להם תפילין, הוא רוצה להקדיש חדר במשרד שלו, שישמש להנחת תפילין ולתפילה ליהודים בעיר. בעזרת השם יהיה להם תפילין בקרוב.

לאחר מיכן הם הובילו אותנו לבית עלמין היהודי החדש יחסית, שם קבורים יהודי העיר ששרדו את השואה, ומספר קברי אחים ענקיים של קדושים אשר נספו בשואה. כשלושים אלף יהודים. 

בית העלמין שהיה מוזנח עד כה מטופל כעת ברוך השם על ידי יהודי מקומי שמשתדל כמה שהוא יכול לשמור על כבוד הנספים. 

אחד החברים סיפר שבעבר בביקורו בנימירוב פגש בזקנה שסיפרה לו שהיא הייתה אוספת עצמות שהיו פזורות במשך שנים ברחבי שטח בית העלמין והייתה קוברתן. אמרנו קדיש בהתרגשות ונסענו לכיוון העיירה ברסלב, לקברו של רבי נתןבברסלב ישנו בחור מקומי שאוהב את רבנו ושמח שבאים חסידים, הוא גם בקשר עם אחד החברים, שמביא לו חומר הפצה ברוסית להפצה, כשהגענו הוא בדיוק הפעיל עם הגברה לאיזו קייטנה של מקומיים , וכשהגענו הוא שם לנו שירים של רבנו. התפללנו מנחה אצל רבי נתן, תיקון הכללי, וירדנו לרקוד. 


צפה בריקודים

https://youtu.be/eKstykniJuM

https://youtu.be/-a2vqX43X7A


חזרנו לאומן מחוזקים ומלאים בגעגועים להפצה 

אין תגובות:

חבילת הישועות באומן

  אחים ואחיות, אנא תרמו לטנדר ההפצה הראשון באומן כמו בארץ,  הסוואנות שמשמיעות שירים קדושים ברחבי העיר, עם חסידים חייכנים שיוצאים לאנשים כדי ...