יום שלישי, 24 באפריל 2018

אני לא שיכור אני מתפלל! - לכבוד ההילולה הערב של עלי הכהן

 
 
הערב (שלישי) י' באייר, חלה ההילולא של עלי הכהן. רבו של שמואל הנביא.
 
 כמסורת הנהוגה מאות בשנים, בית ישראל עולים לציונו. בעיר שילה הקדומה. כפי שתיעד אחד מעולי הרגל מימי הביניים, יהודי בשם רבי יצחק חילו,  וכמו כן יש תיעוד של אחד מבעלי התוספות. 

י' באייר, היום בו נפטר עלי הכהן, חרבה העיר שילה ונישבו לוחות הברית ביד פלישטים. 

י' באייר, ספירתו "נצח שבנצח" שזו הספירה המיוחסת לרבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב. 
 
מקום קבורתו, בשילה הקדומה שבשומרון: 



👈🏼 זה המקום שבו התפללה חנה הנביאה את תפילתה הידועה, שממנה לומדים את הלכות תפילת לחש, ובעקבותיה נושעה חנה הנביאה בפרי בטן - הלא הוא שמואל הנביא ואחריו עוד שבעה ילדים.
👈🏼 זה המקום שהתחיל שמואל הנביא את נבואתו.
 
בשנים האחרונות מספר חסידי ברסלב מקומיים מארגנים בערב ההילולה הכנסת אורחים עם כל סוגי השפעים. ומידי שנה באים יותר ויותר אנשים.

בסמוך לציון ממוקם "בית רבנו" המשתמש כמקום לימוד ותפילה לחסידי ברסלב המצוצמים שהצליחו איכשהו להתקבל ליישוב. ראוי לתמוך בהם הן על ארגון ההילולה והן על החזקת "בית רבנו" וחיזוק ההתיישבות של עובדי השם בארץ הקודש. פשוט לשאול מי אחראי ולתרום בלב רחב. 
 
בהזדמנות זו שאנו נמצאים ליד הציון הקדוש ראוי מאוד להתפלל שאדמות ישראל יוחזרו לעם ישראל ולא יהיו כבושות תחת שלטונות מגדריים שמטילות קשיים על יהודים יראי שמיים ועובדי השם, שלכל אחד מישראל יהיה לו חלק ונחלה בארץ הקודש. 
 
מעניין שחנה אימו של שמואל הנביא הגיע לשילה לעלי הכהן , כדי לבקש שה' יתן לה פרי בטן, את הסיפור הזה אנו קורין בהפטרה של ראש השנה של רבי נחמן. מסופר שם שעלי הכהן חשב שהיא שיכורה והיא הוכיחה אותו שהוא לא שפט אותה נכון, כי היא לא שיכורה היא מתפללת. וכמו כן אנשים עם עין שיפוטית קדומה ומעוותת רואים בעבודת חסידי ברסלב כשכרות והם לא מבינים שזו עבודת השם וזו התפילה, כמו אצל חנה.  




➡⬅⬆⬇
הוראות הגעה:
א.   ברכב פרטי עם ווייז או ג'י.פי.אס יש לכתוב "גורל הנחלות שילה"

ב.   ברכב ללא ניווט מכיוון ירושלים - יוצאים ממחסום חיזמה בפסגת זאב. מייד אחריו שמאלה בכיכר. נוסעים מס' ק"מ עד הכיכר הבא. פונים שמאלה ומייד ימינה. נוסעים על כביש 60 עוברים את כוכב יעקב משמאל (כיכר), בית אל משמאל, עפרה מימין, ואח"כ שלט פנייה ימינה לשילה ושבות רחל. מייד אח"כ יש פנייה שמאלה לכניסה התחתונה לישוב (שער זה פתוח עד השעה 18:00). נכנסים בשער וממשיכים עם הכביש כמה מאות מטרים ורואים מימין שרידים של מבנה עתיק שבתוכו ציון עלי הכהן.
אם מגיעים בשעה שהשער הנ"ל סגור אז מהפנייה ימינה מכביש 60 לשילה ממשיכים עד השער הראשי לישוב ועדיף לשאול שם איך מגיעים לשילה הקדומה.

ג.   ברכב ללא ניווט מכיוון אריאל - יורדים מאריאל לכיוון כביש 60. מגיעים לצומת T (טי) בכביש 60. פונים ימינה. עוברים את עלי משמאל אח"כ שלט שמאלה לכיוון שילה ושבות רחל וההמשך כמו בסעיף ב'.

ד.   בתחבורה ציבורית מירושלים. אוטובוסים מס' 461 או 463 אוספים נוסעים בגשר המיתרים ואח"כ בצומת בר אילן ואח"כ בפסגת זאב בכביש שיורד לכיוון מחסום חיזמה סמוך לרכבת הקלה.
יורדים בשילה סמוך למכולת. לשאול שם איך מגיעים לשילה הקדומה
(הליכה של כ10ד' ברגל).

לשאלות, הסברים, הערות, הארות ועוד ניתן לפנות ביום ההילולא (וגם לפני) לאימייל binyaminfridman@gmail.com (בעדיפות ראשונה)
או
ווטסאפ/SMS לטלפון
050-2722228
או
להתקשר לטלפון הנ"ל (בעדיפות אחרונה)

מי שרוצה להיות שותף בהוצאות תבוא עליו הברכה,
וניתן ליצור קשר בדרכים הנ"ל או ביום ההילולא במקום.


אין תגובות:

חבילת הישועות באומן

  אחים ואחיות, אנא תרמו לטנדר ההפצה הראשון באומן כמו בארץ,  הסוואנות שמשמיעות שירים קדושים ברחבי העיר, עם חסידים חייכנים שיוצאים לאנשים כדי ...