יום שלישי, 25 באפריל 2017

הלוויתו של לוי יצחק נ נח ז"ל - כ"ח בניסןהלוויתו של לוי יצחק נ נח (וידאו 360)
---
לוי גר צדק.
לפני 18 שנה לוי יצחק הגיע לציון של רבי נחמן שבאומן וביקש מרבנו שלושה דברים:

1. אני רוצה לדעת לצייר הכי יפה שבעולם שכל מי שיראה את הציור יגיד ואווו .
2. אני רוצה לדעת לרקוד יפה.
3. אני נותן לך מנהיגות לגמרי. תעשה איתי מה שאתה רוצה, ואני חותם מטה. לוי חזר על הסיפור הזה כל הזמן ובמיוחד בעניין המנהיגות שנתן לרבנו על החיים שלו ולכן כל מה שעבר עליו, כל היסורים והקשיים, מעולם הוא לא התלונן כי הוא ידע שזה מה שהוא ביקש בציון.
הוא אמר שכמו שאף פעם הוא לא ידע לצייר ולא ידע לרקוד והוא קיבל את זה כפי בקשתו, אז גם את מנהיגות רבנו על חייו הוא בוודאי קיבל וכל מה שנעשה איתו זה לא בהחלטתו אלא בהחלטת רבנו.גורג', חבר קרוב של לוי אמר: לאחר הלוויה הייתי צריך לספר לאח לי על החיים של לוי , שהוא היה כל כולו אמונה ב נ נח נחמ נחמן מאומן עד כדי כך שבהלוויה שלו באופן אוטומטי בלי שמישהו יתן הוראה או יבקש, כל מאות המלוים אמרו ואף שרו בכובד ראש "נ נח נחמ נחמן מאומן" לאורך כל הלוויה, החברא קדישא התאמצו להוציא כמה פסוקים הנהוגים בלוויה ובקושי הצליחו, כי זה היה לוי בחייו וככה בפטירתו.שרון כ. מספר שהוא ישב עם חבר והראה לו את סרטון הלוויה ושאל אותו: מה זה נראה לך? אז החבר אמר לו: חופה? אז שרון אמר לו: אתה צודק, זה היה חופה, אבל לא חופה שאנחנו רגילים אליה. זו חופה של צדיקים שכאשר הם נפטרים מהעולם הזה אז מקבלים אותם בשירה אל העולם הבא. לוי כנראה זכה לעבור את העולם באופן שראוי ללוות אותו אל מנוחתו כמו שמלווים חתן אל חופתו.ואכן כמו שבחייו היו לו המון יסורים ולא הרבה מנוחה, גם פטירתו לוותה בחוסר מנוחה, בחמישי בלילה הוא נהרג או נרצח (בחקירה) על ידי תושב כפר קאסם שנמלט מהמקום ונתפס. ולצורך חקירה המשטרה שכנעה את המשפחה לחתום על בדיקת הגופה. האם שאינה יהודיה שוכנעה ולוויתו נדחתה עד יום ראשון בערב. ובזכות מעורבות של חברים וגורמים משפטיים הגופה באה למנוחה סוף כל סוף, שזו גם סיבה לא מבוטלת לשמחת ורווחת המלוים בלוויה. בע"ה החברים בקרוב ינציחו את יצירותיו של לוי באתר מיוחד, כל הציורים שעל הרכבים ועל קירות הבתים והעסקים וברחובות. כולל סיפורים ודיבורים מאוד מיוחדים של לוי, וסרטוני וידאו.

אין תגובות:

חבילת הישועות באומן

  אחים ואחיות, אנא תרמו לטנדר ההפצה הראשון באומן כמו בארץ,  הסוואנות שמשמיעות שירים קדושים ברחבי העיר, עם חסידים חייכנים שיוצאים לאנשים כדי ...