יום שני, 21 בנובמבר 2016

האדמור סטאלין ?

הוראה שניתנה לאחרונה על ידי ה"אדמור" מקרלין סטולין להסיר את ספרי רבנו מארון הספרים שבהיכל בית הכנסת של החסידות בקייב שבאוקראינה, מעוררת "סערת ענק בחסידות ברסלב"  • גורם בקרלין ל"בחדרי": "שיקימו לעצמם מוסדות" • חסידי ברסלב: על מה הסערה? מאז ומעולם חסידות קרלין התנגדה לברסלב, ולאחרונה שיש נהירה לרבנו, כל שכן שתהה התנגדות מצד אדמורים שזולגים מהם חסידים... -  "גדולתינו ותפארתינו יגלה משיח צדקינו".

בית הכנסת המרכזי, ברחוב פדול, מנוהל מזה 27 שנים על ידי חסידות קרלין. בשנים האחרונות התגבשה קבוצה של יהודים ברסלבים שהגיעו להתגורר בקייב, חלקם אף היו פעילים בניהול חיי הקהילה. איתם הגיעו גם ספרי רבנו לבית המדרש , דבר שהביא להתקרבות של מספר חסידי קרלין, לדרכו של רבנו הקדוש. בשנתיים האחרונות אף התקיימו שיעורים קבועים בספרי רבנו, דבר שהכעיס את הגבאים שהחלו לפעול להעלים את הספרים מהמדפים. בימים אלו התפרסם משמך רישמי של האדמור מקלרין שהורה במפורש להוציא את כל הספרים.

אחד העסקנים המקומיים בקייב אמר: 
כשאני מגיע להתפלל בבית הכנסת הדבר היחיד שמחזק אותי זה הספרים של רבינו הקדוש. אנו זקוקים לספרים הללו כאוויר לנשימה. הספרים חייבים להישאר במקומם הקבוע". 

 

 

 

אין תגובות:

חבילת הישועות באומן

  אחים ואחיות, אנא תרמו לטנדר ההפצה הראשון באומן כמו בארץ,  הסוואנות שמשמיעות שירים קדושים ברחבי העיר, עם חסידים חייכנים שיוצאים לאנשים כדי ...