יום רביעי, 22 במאי 2013

מומלץ לקרוא - עוד ניקוי ראש בנושאכל מי שיגיד לך שמועה בשם אנשי ברסלב [של פעם] שמשיח יביא את רבנו לארץ ישראל, תדע לך שזה רק מחזק את היוזמה להביא אותו - אנחנו - לארץ ישראל.

כי עצם זה שהיו דיבורים שמשיח יעשה את זה, אז זה מחזק שהיה קבלה בברסלב שאכן רבנו יהיה שוב בארץ ישראל!!!

ומאחר שלא היה שום דרך להסביר איך זה יקרה, לכן אמרו ודיברו שמשיח יעשה את זה. אבל באמת אם ניתן לעשות זאת עוד לפני התגלות משיח אז בטח שצריך לעשות כן.

תדעו, שאצל היהודים, השימוש במשיח זה במקרים שמצפים למשהו שצריך לקרות ולא רואים שום דרך שזה יקרה, ואז אומרים שמשיח יעשה זאת.

למשל, כאשר יש שלטון חזק של רשעים ולא מוצאים שום דרך להפיל את השלטון, אז אומרים שמשיח יעשה את זה, אבל אם תיהיה דרך לעשות זאת אז בטח שיעשו זאת ולא יחכו למשיח.

והראיה לכל זה, מדברי רבי נתן בחיי מוהר"ן שכתב איזו תפילה בה הוא התבטא: "שנזכה שמשיח יבוא ויביא אותנו לארץ ישראל". והרי עם ישראל [גם תלמידי רבי נתן] הגיעו לארץ ישראל גם בלי שמשיח יעשה זאת, אלא ההסבר כמו שכתבנו: שכאשר משתמשים במילה "משיח" זה לפעמים ביטוי למשהו שמצפים לו ולא ניתן להשיגו בדרך טבעית. אבל כאשר משהו משתנה בעולם וניתן להשיג אז לא מחכים למשיח.

לכן גם אם היו דיבורים שמשיח יעלה את רבנו לארץ ישראל או משהו בסגנון, זה רק בגלל שלא היה דרך להעלות קבר ממדינה למדינה, ולכן זה לא אפשרי באופן טבעי ולכן אמרו שמשיח יעשה את זה. כי מאחר וזה והיה ידוע להם שמוכרח לקרות שרבנו יהיה בארץ ישראל, אז סברו שזה בטח ייעשה על ידי משיח.
אבל כיום שבאופן טכני ניתן להעלות את ציון רבנו, וזה רצונו להיות קבור בארץ ישראל, וזה מצוה לפי ההלכה, אז לא מחכים שמשיח יעשה זאת.

והכלל: מה שמשיח צריך לעשות, אם אני יכול לעשות אז אני צריך לעשות!!!

אין תגובות:

חבילת הישועות באומן

  אחים ואחיות, אנא תרמו לטנדר ההפצה הראשון באומן כמו בארץ,  הסוואנות שמשמיעות שירים קדושים ברחבי העיר, עם חסידים חייכנים שיוצאים לאנשים כדי ...