יום שישי, 25 במאי 2012

קבלת התורה זה נ נח לגמרי

פסוק יז: ויוצא משה את העם לקראת האלקים מן המחנה ויתיצבו בתחתית  ההר, ופרשו חז"ל (שבת פח) מלמד שכפה עליהן הר כגיגית (קןקן גדול שמטילין בו שכר), ואמר להם אם אתם מקבלים התורה מוטב ואם לאו שם תהא קבורתכם. וקשה והלא הם אמרו כל אשר דבר ה' נעשה ונשמע ומה מקום לכפייה זו. ופירש האור החיים (פסוק ה) כי ה' אמר להם ב' תורות אחת מפיו אז, ואחת לעתיד מפי חכמים, והם קבלו לעשות דבר ה', אבל על החלק ממנו שאמר "תשמעו" לעתיד שהוא תורת חכם, אמרו נשמע, אבל לא קבלו לעשות, כי זה דברים בלי סוף, ע"ש.
והנה בזה י"ל עוד מה שהשם יתברך אמר להם, שם תהיה, ולא אמר פה או כאן תהיה קבורתכם. כי השם יתברך איים עליהם אז, אבל הקבורה בעצם תהיה באותו זמן ומקום שלא מקבלים את תורת החכם.
ובזה מובן מה שהפתק הקדוש, פת"ק זה נוטריקון, פה תהיה קבורתכם, כי הפתק היא בעצם נקודת הנסיון שבני ישראל צריכים לקבל תורת החכם, נ נח נחמ נחמן מאומן.

4 תגובות:

אור אמר/ה...

היי,
כתבתי את זה מקודם ולא זוכר איפה אבל רציתי לשאול לגבי האתר שראיתי שיש לכם של הורדת ספרי רבינו בחינם.. רציתי לשאול אם אפשר להשתמש בזה או שיש זכויות יוצרים או משהו? אם צריך לבקש רשות?
תודה רבה

אנונימי אמר/ה...

באופן עקרוני כל דבר שתרצו להשתמש לצורך הדפסה כדאי לשאול קודם, יש כאלה שהם משוחררים לגמרי ויש כאלה שמשום מה מקפידים שלא להדפיס בלי רשות. לכל שאלה ניתן לשאול את מנהלי האתר בטלפון

אור אמר/ה...

תודה רבה על התשובה! :)
ואיך אני משיג את הטלפון של הבעלים?

אנונימי אמר/ה...

על כל ספר או קובץ שאתה מעוניין תוכל לשאול אותנו ponpon148@gmail.com

חבילת הישועות באומן

  אחים ואחיות, אנא תרמו לטנדר ההפצה הראשון באומן כמו בארץ,  הסוואנות שמשמיעות שירים קדושים ברחבי העיר, עם חסידים חייכנים שיוצאים לאנשים כדי ...