יום ראשון, 24 באפריל 2011

אסון נוראה

היום בבוקר המשטרה הערבי רצחו לפחות יהודי אחד אבא לארבעה ילדים, וירו בעוד 4 אנשים שנפצעו. שהשם יתברך ינחם את המשפחה ואת כל עם ישראל. ויהי רצון שמיתתו תהיה כפרה על כל עם ישראל.

בפתק הקדוש רבינו קורא לסבא "תלמידי היקר" וכותב שעליו הוא אמר שהאש שלי תוקד עד ביאת המשיח, וזה חוץ ממה שסבא היה לו המסורה הכי חזקה בברסלב, שהוא קבל מישראל קרדונר שקיבל ממשה ברסלבר שקבל ממוהרנ"ת. וסבא אמר הרבה פעמים בפירוש שהיום אין רבנים ואסור גמור לשמוע ולציית וללכת בעקבות הרבנים המפורסמים של היום, הם נקראים מפורסמים של שקר. ויש מפורסם אחד שמעודדת כל מיני דברים של שטות והבל וגם סכנת נפשות, ובודאי אסור לשמוע אליו, ומצוה להתרחק ממנו. וכפי ששמעתי, סבא גם כן אמר בפירוש לא להסתכן ללכת להציון הקדוש של יוסף הצדיק. ועל כן מי שהולך בקבוצות ובעקבות איזה מפורסם, זה לא ברסבל, נקודה, ובפרט אם לא שומעים לסבא ישראל, שכל ההמשך של רבינו על ידו, זה לא ברסלב.

שהשם יתברך ינחם אותנו.

10 תגובות:

יהודי מארץ ישראל אמר/ה...

רצת מהר מדי עם ההודעה הזאת.
אתמול הרב שדיברת עליו הזהיר לא להכנס לקברי צדיקים ביו"ש בימי ספירת העומר בגלל הסכנה!

אגב אני מקווה שאתה עובר על כל הספר ה"חפץ חיים" כל פעם לפני שאתה מפרסם משהו נגד יהודי.

אנונימי אמר/ה...

בלי בילבולי מח בבקשה. חול המועד עדיין אין את הדינים, המתחילים רק לאחר שביעי של פסח, וחוץ מזה כבר נפגעו בעבר בשליחותו לא בימי הספירה. בקיצור, עוד שפוט של השד

אנונימי אמר/ה...

זה ראש ישיבת שובו בנים שלח אותם?

NaaNaach אמר/ה...

ה' יתברך ינחם אותנו עם השיר הקדוש נ נח נחמ נחמן מאומן, ברוך השם אחד באתר האנגלית כתב דברי הספד יפים על ענין שמו ועל ענין היום הזה שהוא דוקא בחינת יוסף עיין שם.

לא אמרתי שהשקר פקד אותם ללכת, ולא איכפת מי מה שהשקר אמר אתמול, ידוע שכמעט כל יום, ולפעמים כמה פעמים ביום הוא אומר מה שהוא אחר, ולגמרי אחר. למשל הוא עלול לדרוש שחייבים ללמוד גמרא ח"י שעות ביום, ובשיחה הבא הוא ידרוש להיפוך, שדי להסתפק בקצת גמרא, אבל חייבים כל היום ליקוטי תפילות. בקיצור הוא מבולבל מאד, והשגעון הזה מעודדת מאד כל השגעון שבוטחים בו ובניסים [שחוץ ממה שאסור לסמוך על הנס, גם מבואר בספרים שאפילו במקרה שיש נס, מנקים מהבן אדם הרבה אם לא כל זכויותיו, ועל זה פחד אברהם אבינו עד שהשם יתברך נחם אותו "אל תירא אברהם"], ולכן לעניות דעתי במקום החטא שם מונח הפשע.
וגם לא כתבתי שמות, ואם מובן על מי המדובר, זאת אומרת שכבר העולם מכירים שהוא מביא לדברים כאלו, ולא אני אמרתי, אלא מעשיו מכריזים קמייהו אודותיו.
עיקר הגאולה תלוי בקרבת הצדיקים אמיתים, וזאת אומרת לצאת מהשקרנים ולהיות נ נח אמיתי {שגם זה קשה היום, כי כבר נתפרסמו רבנים ומחפשי כבוד וכסף בנ נח, כאשר רבינו ניבא, שגם בענין שלו - דהיינו בנ נח כי בלתי נ נח זה לא רבינו - יהיו מפורסמים של שקר}.
שהשם יתברך ינחמנו עם נ נח נחמ נחמן מאומן!

אנונימי אמר/ה...

Rabbi Nachman wrote clearly in likutay moharan that although even a murderer can not kill often the charlatan rabbis kill people daily!

יהודי מארץ ישראל אמר/ה...

אם היית לומד הלכות לשון הרע היית יודע שאסור לך לספר דבר בגנות אודות מישהו גם אם זה אמת מוחלט, אם במהלך השיחה יבינו על מי אתה מדבר.

כדאי שתלמד הלכות לפני שאתה מפרסם דברים פה במקום ציבורי כזה, זה מסוכן!
תקרא ב"חפץ חיים" על כמה הלכות אפשר לעבור בלשון הרע- עשה ולאוים. תכפיל בכמות האנשים שדיברת עליהם. תכפיל בכמות האנשים שקראו.

רבינו אמר שהוא יעשה הכל כדי להוציא אותך משאול תחתיות, למה בכלל להכניס אותו להוציא אותך?!


רבי נחמן הוא צדיק יסוד עולם. אבל יש גם עוד צדיקים- המגיד ממזריטש, יוסף הצדיק וכו' וכו' וכו'
סבא ישראל הוא צדיק!
אם תקטין מערכם של צדיקים אחרים זה לא יגרום לסבא להיות גדול יותר!

NaaNaach אמר/ה...

בענין לשון הרע כבר עניתי, ולא התיחסת, אבל תדע שבאמת אני חושב שזה מצוה לפרסם שמו א. לאפרושי מאיסורא, ב. מחמת פיקוח נפש. הרב השקר הזה ממש גורם להרבה צרות נוראות בכלל ישראל, ואין ספק שאין שום חשש לשון הרע לפרם את זה ברבים.

וגם תדע שאף שהחפץ חיים היה צדיק גדול, ואין לי מושג בצדקתו, לא רק שהוא לא הלך בדרך של רבינו הוא גם כן עיכב את הגאולה בספריו. למשל הוא לא פוסק שחצות לילה הוא שש שעות אחר צאת הכוכבים כמו שרבינו קבע. ולהיות שרבינו אמר שעיקר עבודה של יהודי זה לקום בחצות, ואם נוהגים החצות של החפץ חיים זה כמעט מן הנמנע לקיים את זה לישון קודם חצות ולקום בחצות כמו שרבינו צוה כנ"ל, נמצא שהפסק שלו הוא נורא מאד לעכב עבודת השם, והשם יתברך יכפר עליו. אבל כבר תבין למה שאני לא מעוניין ללמוד ספריו. לא שאני ח"ו מזלזל בו ובספריו, רק שאני אומר שברוך השם יש לי את ההדרכה מצדיקים אמיתים. ותראה בעצמך מה שזה גרם, שאתה מגן על בן אדם שגורם למיתת אנשים מצד "המצוה" של שמירת הלשון. כי "המצות" שלכם גורם לעוד "מצות" השם יתברך ירחם עלינו מכמותם.

אנונימי אמר/ה...

שאלתי חבר לגבי מה סבא דיבר, ואמר לי שזה היה עוד לפני שהפלסטינים גרשו את החיילים, עוד כשהיה הסעות מאובטחות. אחד שאל את סבא אם כדאי והוא אמר לו שלא.

חשבתי על זה, שצדיק אמיתי לא מורה לשואלים אותו ובטח לא בהטפות, לעשות מעשים של סכנה.
ולכן אם שואלים הוא אומר שלא.
אבל מי שמצד עצמו מרגיש בטחון וצורך בעבודת השם לעשות מעשה כזה אז הוא יכול ללמוד מצדיקים שעשו ככה אבל לא לשאול את הצדיק.

חג שמח

יהודי מארץ ישראל אמר/ה...

אם החפץ חיים על פי דברייך לא זכה להיות צדיק, הרב ברלנד על פי דברייך לא זכה להיות צדיק.
אני מניח שאם נעבור עוד על רשימות של צדיקים מבחינתך הם לא צדיקים.
אז אם כל כך הרבה אנשים שעבדו את ה' במסירות נפש נוראה, לא זכו להיות צדיקים.
אז מי יזכה להיות צדיק? אתה?

ואגב, עם איזה ספר אתה לומד הלכות לשון הרע? או הלכות בכלל? (לא בקטע של קינטור אלא באמת מעניין אותי אולי תחשוף אותי לספרים חדשים)

שאלו את רבי נתן למה הוא לא משיב למתנגדים אליו? הוא אמר שאין לו זמן לשמוע את מה שהם אומרים שלא נדבר על מה להשיב להם. אני מבין שלך יש יותר מדי זמן אם עיקר ההתעסקות שלך היא ברבנים האלה.

וסתם ככה קצת ליקוטי מוהר"ן- סא
כִּי יֵשׁ כַּמָּה סְפָרִים עַכְשָׁו, וְגַם עֲתִידִים לִהְיוֹת עוֹד כַּמָּה סְפָרִים וְכֻלָּם צְרִיכִים לְהָעוֹלָם וּבַתְּחִלָּה כְּשֶׁלּא הָיָה לוֹ אֱמוּנַת חֲכָמִים אֲזַי הָיוּ כָּל הַסְּפָרִים אֶצְלוֹ כְּלא כִּי הָיָה מַלְעִיג עֲלֵיהֶם, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב: "עֲשׂוֹת סְפָרִים הַרְבֵּה אֵין קֵץ וְלַהַג הַרְבֵּה" וְכוּ' דְּהַיְנוּ שֶׁמַּלְעִיג עַל רִבּוּי סִפְרֵיהֶם וַאֲזַי כֻּלָּם כְּלא אֶצְלוֹ וּכְשֶׁשָּׁב בִּתְשׁוּבָה עַל זֶה, אֲזַי נִתְחַדֵּשׁ אֶצְלוֹ בְּכָל פַּעַם סֵפֶר כִּי חוֹזְרִים וְנֶחֱשָׁבִים אֶצְלוֹ כָּל הַסְּפָרִים שֶׁבַּתְּחִלָּה הָיוּ בְּעֵינָיו כְּלא וּמִתְבּוֹנֵן בְּהַמַּחֲלקֶת מִפְּנֵי מָה הֵם חוֹלְקִים כָּך, בְּאֵלּוּ הַדִּבּוּרִים, וְלא בְּאפֶן אַחֵר וְעַל יְדֵי זֶה מִתְבּוֹנֵן אֵיך לָשׁוּב בִּתְשׁוּבָה, וּלְתַקֵּן הָאֱמוּנַת חֲכָמִים כִּי מִשָּׁם נִמְשַׁך הַמַּחֲלקֶת עַל יְדֵי שֶׁפָּגַם בֶּאֱמוּנַת חֲכָמִים וּלְפִי הַתְּשׁוּבָה, לְפִי הַמַּחֲלקֶת, כֵּן הוּא חוֹזֵר וְשָׁב אֶל אֱמוּנַת חֲכָמִים .

אנונימי אמר/ה...

יהודי מארץ ישראל,
אני לא מבין למי אתה מפנה את ההלבנת פנים והלשון הרע שלך, עליי או מישהו אחר?

חבילת הישועות באומן

  אחים ואחיות, אנא תרמו לטנדר ההפצה הראשון באומן כמו בארץ,  הסוואנות שמשמיעות שירים קדושים ברחבי העיר, עם חסידים חייכנים שיוצאים לאנשים כדי ...