יום רביעי, 23 ביוני 2010

למען אחי ורעי

בס"ד

הרי זו תגובה לביקורת שנכתבה על המדבקה "לא חייבים סיבה כדי להיות בשימחה - אז אחי זרוק את השכל ותזיז את הרגל"

התגובות שנכתבו כנגד היו:
זו טעות נפוצה, רבי נתן אומר בעלים לתרופה לבנו שדווקא צריכים סיבה לשמוח.
בסיפורי מעשיות מהבעל התפילה היתה כת שהלכה אחרי השיכור והטעות שלהם היתה שהם הפכו את השימחה למטרה ולכן לא היתה חשובה הסיבה לשימחה.
והם דאגו רק להיות בשימחה ובעיקר על ידי שתית אלכוהול ולא ידעו על מה הם בשימחה ולכן אנחנו לא כמוהם ולנו ב"ה סיבות לשימחה ואנו צריכים לשמוח מהסיבות.

אומר רבינו שנראה שאין אפשרות להיות בשימחה אלא על-ידי מילתא דשטותא
נכון שרבינו נתן לנו עצות רבות מאד כיצד להתחזק בשימחה כמו אזמרה וברוך שלא עשני גוי וכל התורות והשיחות והסיפורים של רבינו מלאים עצות לשימחה וברוך השם שהבדילנו מן התועים ונתן לנו אמונה בפתק ובאמירת נ נח נחמ נחמן מאומן.
אחרי הכל אומר רבינו שנראה שאין אפשרות להיות בשימחה אלא על-ידי מילי דשטותא.
עולה לי השאלה, אם נראה שאי אפשר להיות בשימחה אלא ע"י מילי דשטותא אז לנו כל שאר העצות לשימחה, השם ירחם. התרוץ שלי לזה הוא:
1- יש אנשים שלא עוזר להם שום דבר להיות בשימחה אלא מילי דשטותא
2- יש אנשים שבדרך כלל עוזרות להם העצות האחרות אבל הם נופלים לפעמים למצבים של חושך כזה שרק מילי דשטותא יכול לעזור להם לצאת מהחושך בו הם נמצאים. מי שלא מאמין שיש כאלה אנשים אז שיפתח את משיבת נפש ויראה שיש מצב שבנאדם נפל להסתרה שהוא לא רואה נקודות טובות בעצמו ולכן מה שמועיל לו כרגע זה אי'ה - אולי רוב עם ישראל נמצא כרגע במצב זה.

ולכן ודאי שאם המוח שלך עכשיו מיושב ואתה מונה לעצמך את הסיבות לשימחה אז יש סיכוי שתשמח את עצמך מתישהו איכשהו אבל אני בא לדבר על האנשים ומצבים שבהם זה לא עוזר או לא יכולים למצוא נקודות טובות בעצמן מגודל החושך ואליהם כיוונתי את הסטיקר שלי ש"לא חייבים סיבה כדי להיות בשימחה -אז אחי זרוק את השכל ותזיז את הרגל".

האם העצה של מילתא דשטותא היא סיבה הגיונית לשימחה?ֿ
לא!!!
אין בזה שום הגיון ושכל!!! העצה עצמה היא חכמה גבוהה מאד אך העצה לא פועלת על הגיון או שכל, היא תלויה באמונה ואמונה היא בחינת שימחה!!!
שאלו את סבא איך להיות בשימחה, אמר להם באמונה.
אני לא צריך הוכחות שכדי לשמוח לא חייבים סיבה. מאז שגיליתי את הסיסמה הזאת העצה הזאת עוזרת לי יום יום להיות בשימחה.
לא אמרתי שלא צריך סיבה לשמוח, וודאי שאם יש סיבה ויש סיבות רבות אז אפשר לשמוח מהן, אבל אמרתי שלא חייבים סיבה.
אגב, אני מאד מעוניין לדעת מאיזה מכתב בעלים לתרופה נלקח הדיבור מרבי נתן לבנו שאומר שצריך דווקא סיבה לשימחה, אם קיים כזה דיבור.

דוגמא: למי זה לא קרה שהוא בא לתפילה ולא הספיק להתבודד לפני, המוח שלו מבולבל והוא מדוכא ועומד עם התחושה שעוד תפילה הולכת לעבור לו בחיים בעצבות?

עכשיו אתה שניה לפני התפילה, אין זמן עכשיו לחפש סיבות להיות בשימחה! פשוט תאמין לרבינו שודאי ראוי לך עכשיו להיות בשימחה (מכל הסיבות שכתובות אי שם בספר ואתה לא זוכר עכשיו) ותאמין שזה שאתה עכשיו עצוב זה מפני שאתה משוגע לגמרי, זאת אומרת המוח שלך דפוק והמוח שלך בעצמו הוא המניעה שלך לשימחה אז תתגבר על מניעות המוח. איך? פשוט אבל קשה, זרוק את השכל ותזיז את הרגל! זרוק את הפוזה ותעשה מילתא דשטותא.
היינו תאמין להצדיק ובטל את שיכלך אליו ברגע זה שאומר לך שראוי לך להיות בשימחה ושכדי להיות בשימחה תכריח את עצמך בכל הכוחות לעשות מילתא דשטותא, תתחיל לרקוד, לקפוץ, לעשות שטויות, תעשה צחוק מעצמך. ברוב המיקרים זה עובד לי ברוך השם. אם הייתי מנסה דרך הסיבות השיכליות כולה האי ואולי היית מצליח לשמח את עצמי אחרי דקות רבות ונסיונות רבים. הדרך הקצרה אך קשה של זרוק את השכל ותזיז את הרגל היא היעילה ביותר. גם מבחינת עוצמת השימחה וגם מבחינת מהירות השגתה.

בקיצור כשכתבתי בסטיקר שלא חייבים סיבה כדי להיות בשימחה התכוונתי שע"י מילתא דשטותא או אחת הדרכים הנזכרות לעיל שנכללים במילתא דשטותא אפשר להגיע לשימחה ומכיוון שמילתא דשטותא היא עצה ודרך נפלאה להגיע לשימחה אך היא אינה סיבה הגיונית לבוא לשמחה לכן לא חייבים סיבה כדי להיות בשימחה. והדרך לקיום העצה הוא ביטול הדעת להצדיק הדור רבי נ נח נחמ נחמן מאומן שרומז לנו שאנו משוגעים עם תעודות ועלינו להאמין לו בכך ולציית לו ולהכריח עצמנו בכל כוחנו להיות בשימחה ואחת הדרכים היא זרוק את השכל ותזיז את הרגל.

כל טוב

יין הונגרי

תגובה 1:

**בת מלך** אמר/ה...

אשריך כל הזמן
חיזקת אותי...הכל משמיים...אין סתם
הייתי צריכה את זה..ניערת אותי, אחרי כמה ימים טובים ב"ה.

איזה טוב ה' יתברך שדואג לי דרך שליחים טובים.

בקשר למדבקה לא ניתקלתי בה...וזה נשמע הכי טוב שיש.......
מי שאמר לך את זה, לא היה לו יישוב הדעת באותו הרגע.....
תמשיך לשמח את העולם..וה' ישמח אותך
תודהההההההההההה
אפשר ברשותך להעביר לפייס?
מענין לשמע דיעות של אנשים...
והכי חשוב זה מה שה' אוהב ובטח שהוא אוהב אותך ואת מה שאתה עושה.
אשריך

חבילת הישועות באומן

  אחים ואחיות, אנא תרמו לטנדר ההפצה הראשון באומן כמו בארץ,  הסוואנות שמשמיעות שירים קדושים ברחבי העיר, עם חסידים חייכנים שיוצאים לאנשים כדי ...